Niepubliczne Przedszkole Baśniowa Kraina

tel. kom.798 327 386

basniowa-kraina@wp.pl

PAMIĘTAMY

18 maja - będziemy obchodzić 100 rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II.
Pamiętajmy i rozmawiajmy o tym Wielkim Człowieku.

Jan Paweł II, czyli Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku, a zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Był to człowiek niezwykły, niosący szczęście, zgodę i wiarę, która nigdy go nie opuszczała nawet
w najtrudniejszych momentach życia. Od 16 października 1978 roku do 2 kwietnia 2005 roku, był Papieżem, głową Watykanu, Papieżem świata.
Ciekawostki o Janie Pawle II
  • Karol Wojtyła był pierwszym papieżem nie Włochem od 1522 roku i oczywiście pierwszym Polakiem sprawującym urząd Papieża.
  • Papież odwiedził aż 132 kraje świata, 900 miejscowości.
  • Jan Paweł II jako pierwszy odwiedził on meczet, synagogę i kościół luterański.
  • Papież był również niezwykle oryginalną osobą, nosił on na ręku zegarek i czytał bez okularów, uprawiał on również takie sporty jak jazda na nartach i spływ kajakiem, uwielbiał on także wspinaczkę górską. Był on aktywny fizycznie i uwielbiał sport.
  • Był to pierwszy Papież, który wziął udział w koncercie rockowym, który miał miejsce w Bolonii. Jan Paweł II łamał wszelkie stereotypy.
  • Był to pierwszy Papież, który napisał list do dzieci.
  • Karol Wojtyła był to pierwszy Papież, który znał biegle aż 7 języków obcych. W ich skład wchodził angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski, łacina, ukraiński, czeski i węgierski. Porozumiewanie z innymi przychodziło mu z dużą łatwością.
  • Jan Paweł II zasłynął w Watykanie tym, że wprowadził on Internet. Było to niesamowite przedsięwzięcie, ponieważ wcześniej było to kompletnie nieosiągalne dla mieszkańców Watykanu.
  • Karol Wojtyła był pierwszym Papieżem, który udzielał audiencji w mediach. Rozmawiał on swobodnie i spokojnie na tematy, o które go pytano. Później audiencje dla mediów zostały przekształcone w konferencje prasowe.